Romano hangos - dvojjazyčný čtrnáctideník o životě Romů nejen v Česku...
Terénní programy - sociální služby pro lidi v tíživé životní situaci. Pomoc, poradenství, asistence.
Volnočasové a výchovně vzdělávací aktivity pro děti a mládež. Zábava, rozvoj, podpora.
Podpora tradiční romské kultury, její uchování i rozvoj.

Adresa: Měsíční 3, 785 01 Šternberk

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 585 002 629

Společenství Romů na Moravě působí ve Šternberku od konce roku 2002 realizací komunitního centra na Měsíční ulici. Aktuální vedoucí centra je Olga Gáborová, která zde působí také jako terénní pracovnice, vede také volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Aktivity pro děti a mládež: V rámci centra jsou poskytovány zájmové aktivity pro děti a mládež i dospělé – posilovna, kroužky, poznávací výlety apod. Dříve to byly zejména výtvarný kroužek, výroba dekorativních předmětů a doučování dětí. V roce 2009 se realizoval kroužek aerobiku pro maminky s dětmi. Aktivity jsou vzájemně propojeny s činností centra Charity Šternberk, které zde provozuje školičku pro děti - Jiloro.

Volnočasové aktivity pro romské děti a mládež jsou velmi účinným nástrojem v prevenci výskytu sociálně patologických jevů u této cílové skupiny, jako je záškoláctví, toxikomanie, alkoholismus, gamblerství, kriminalita, apod. Našim cílem je propojit volnočasové aktivity s pracovními aktivitami pro dospělé tak, aby bylo co nejefektivněji využito prostor a zařízení komunitního centra.

Nevíte kam na střední? Seznam středních škol na šternbersku a olomoucku (2011).

Terénní práce: V roce 2010 byla obnovena práce terénního pracovníka v této lokalitě. Ročně poskytuje mnoho desítek služeb zejména z oblastí bydlení a zaměstnanosti.

Veškeré tyto aktivity jsou poskytovány v takové míře, v jaké jsou podpořeny finančně, tudíž už jsme zažili o období, kdy je nebylo z čeho financovat. Stále hledáme nové cesty, jak pravidelný chod zabezpečit a pevně ale věříme, že se nám to podaří.

V současné době je provoz centra pozastaven.

Donátoři

Czech English French German
Nahoru