Koncerty a festivaly

Django stage Maraton hudby Brno

Od roku 2018 se společně s kolegou Honzou Polyákem podílíme na dramaturgii a realizaci stage představující romskou hudbu širokému publiku v ulicích letního Brna.

Romani Gili Olomouc

Festival tradiční romské hudby a tance pořádáme v Olomouci. V letním odpoledni se představují na jednom pódiu amatérské i profesionální kapely doprovázené dětmi z tanečních souborů z blízkého i širokého okolí. Do programu se dostala i pěvecká soutěž pro děti, která se rychle stala oblíbenou součástí festivalu.

Django fest Brno

Jedná se o multikulturní festival, který se hlásí k odkazu fenomenálního romského jazzového kytaristy Django Reinhardta a jehož hlavní myšlenkou je přiblížit hudbu a kulturu romské menšiny majoritní společnosti.
Prostřednictvím atraktivní multikulturní akce představujeme romskou kulturu širokým vrstvám publika (romské hudební a taneční skupiny, dokumentární filmy, hudební nahrávky, romské noviny Romano hangos, ochutnávka romských jídel apod.). Záměrem festivalu je přiblížit obyvatelům ČR romskou kulturu, napomoci vzájemnému soužití, otevřít dialog mezi majoritou a romskou menšinou a v neposlední řadě napomoci mladým hudebním talentům k vlastní prezentaci a dalšímu rozvoji v hudební sféře.

Snažíme se vždy programem upoutat pozornost co nejširšího okruhu lidí, ale zároveň udělat festival takový, který bude držet pohromadě, jednotlivé kapely budou na sebe hudebně navazovat a hlavně si udrží vysokou laťku, co se týče kvality hudební produkce, kterou je zde možné vidět a slyšet. Snažíme se podpořit i méně známé kapely, které buď začínají, nebo jejich žánr nedovoluje vstoupit do širšího povědomí, ale zároveň nalákat co nejvíce lidí na některé známější kapely. Zároveň držíme výši vstupného na nejnižší možné hladině, která pokryje jen náklady kapel. Tak se nám daří docílit toho, že na festivale najdeme v publiku zástupce mnoha věkových, etnických i sociálních skupin, kteří se společně dojímají i baví.

Naším cílem je dokázat, že hudba nám může pomoci k vzájemnému dialogu, pochopení a respektu. Věříme, že skrze hudbu můžeme otevřít dialog mezi majoritou a romskou menšinou, představit kvalitní hudbu v podání romských hudebníků a poskytnout mladým lidem prostor k vyjádření svých postojů, názorů a prezentaci jejich kulturního dědictví prostředkem, který je jim nejbližší, a to hudbou a dále je v této oblasti podporovat.Chceme dlouhodobě zvyšovat povědomí o soužití národnostních menšin s majoritou, podílet se na multikulturním procesu v České republice a vzbudit pozitivní zájem o problematiku národnostních menšin v našem státě. Celý festival tak napomáhá k potírání negativních projevů extremismu, rasové a národnostní nesnášenlivosti a xenofobie a vybízí k efektivnímu trávení volného času mládeže, čímž také přispívá ke snížení kriminality nejen v sociálně vyloučených lokalitách.
https://www.youtube.com/embed/WM8qYhsxaY4  

Fotky z Django Festu a plakáty jsou k nalezení na facebooku.

Kdo u nás hrál?

Špilberští vrabčáci, Divadlo hrou, Merci, Čercheňa, Alltec trio, Rozentrio, Prométheus, Terne Čhave, Josef Fečo, jazz, Martin Maleček (Tubabu), dílna hry na africké bubny, Čhavoro dzivo, Džop, Terne čhaja, Čercheňa, Rozen trio, Bengas, Parno Graszt, Bratři Lázókovi, Bongo Boys, Na jednu noc, Gulo čar, Zkušebna, Garage&Tony Ducháček, Tu-la-more, Big Situation, Le čhavendar, Kmeťoband, Devla Drom, Matuš Bagár Band, Roma Tino, Funkynight, Monika Bagárová & band, Lukáš Čonka Band, Kokavakere lavutára, Bagarovci, Gulo čar, Live Dance, Omo oya, Gipsy.cz, Roma Latino Band, Merci, G.O.D., Veronika Kačová, Street Boys, Bengas, Questablists, Terne čhave, Alvik, Paramisara, Miroslav Malik Band, Cigánski diabli, Al Yaman, DJ Click Joe, výherci soutěže Street Sounds, Ida Kelarová, Feher Fekete Kerek, Propaganja, Paramisara, Make It Funky, Gentlemen&Assassins, Gulo čar, Bob Mouser orchestra, Five by Five, Roman bend & Rico, M-Dance club, Funky Day, Vojta Lavička & Benga Show, Bitumen Beat, Terne Čhave, Zdeněk Lázok Band, De La Negra & Black Style, Helemese, Mária Bikárová, Tomáš Botló, Imeprio, Caminando, Gejza Horváth s kapelou, Funky Chicken, Mixes Mělník, Kale, Radek Čonka Band, Čercheničky Kolín, Piroš Rouža, Mário Bihári & Bachtale Apsa, Budoár staré dámy, Django Jet, Milan Kroka Live Band

Mezinárodní den Romů

Oslavy pořádáme každoročně v rámci komunitních center i pro veřejnost. V Brně oslavy připravujeme ve spolupráci s kolegy ze všech relevantních organizací.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek