Letní kempy Společně

V návaznosti na distanční vzdělávaní ve školním roce 2020/2021 byly podpořeny z MŠMT letní kempy, které nahrazovaly dětem společné setkávání ve škole po dobu prázdnin.

V měsících červenci a srpnu proběhly 4 letní kempy pořádané naší organizací, z toho tři v Hodoníně a jeden v Olomouci.

V Hodoníně byly kempy poznamenané dvěma událostmi. První z nich bylo tornádo, které vzalo dětem střechu nad hlavou – přehnalo se přímo přes dětské městečko v lese u ZOO, kde jsme měli v pronájmu jednu z kluboven, ve které jsme plánovali příměstské kempy uskutečnit. Museli jsme proto více improvizovat a děti jsme vzali jednak do blízkého kempu v Osvětimanech, poté si užily v Šiklově mlýně s ubytováním a poslední kemp byl naplánován v komunitním centru, ale s výlety. Komunitní centrum je totiž hned vedle vyloučené lokality, kde většina dětí bydlí a pak by hrozilo, že je program neudrží a budou odbíhat domů. Zde se nám ale přihodila druhá nepříjemná událost, kterou byla krádež peněženek, které někdo odcizil hned první den, respektive noc, kdy děti ve spacácích přespávaly v centru. Poté několik dní probíhaly výslechy a vyšetřování, proto byly další aktivity posunuty až na víkend a do dalšího týdne.

Olomoucké děti strávily svůj čas na blízké základně v Pohořanech. Starší děti se věnovaly i doučování témat, která jim nebyla jasná a mladší se soustředily na hry a soutěže. Společně si užívaly přírody a vlastní společnosti.

Všechny kempy byly zaměřeny zejména na resocializaci dětí, které nemohly po dobu covidu a domácí výuky trávit čas společně a aktivně. Dětem se objektivně během kempů zlepšila psychická pohoda a do školy se velmi těšily. Průběh aktivit v jednotlivých dnech je popsán hlavními vedoucími v doložených knihách a přítomnost dětí v jednotlivých denních docházkách. Přikládáme také fotodokumentaci pár fotek z jednotlivých kempů.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek