Vyhodnocení Literární soutěže Janka Horvátha 2022

Jako uctivou vzpomínku na našeho nedávno zesnulého redaktora Janka Döme Horvátha jsme letos poprvé vyhlásili tuto soutěž. Od července do poloviny listopadu jsme v naší redakci přijímali příspěvky v češtině i romštině od našich čtenářů, kteří se chtěli zúčastnit. Celkem jsme obdrželi 32 soutěžních příspěvků. Každý soutěžící získal předplatné novin na další rok.
Všechny příspěvky jsme pečlivě pročetli a zhodnotili. Sešly se nám příspěvky v češtině, v romštině, přeložené oběma směry, básně, povídky
i příběhy z vlastního života. Jsme rádi, že mnoho z vás (včetně těch, kteří se umístili na předních příčkách) si vybralo poezii.
Janko by na vás byl velmi pyšný!
Pro tento ročník jsme vyhlásili dělení příspěvků do dvou kategorií – v romštině a v češtině. V každé kategorii jsme vybrali tři nejlepší autory. Přesněji tedy řečeno autorky, muži se nám do finále neprobojovali.
Objevily se mezi nimi jak renomované autorky, které prokázaly svou kvalitu, tak úplné začátečnice. Všechny dostanou autorský honorář
a v posledních dvou číslech RH 2022 si můžete přečíst jejich díla. Také od nás dostali nabídku na další spolupráci.

V kategorii „romština“ se umístily na prvních třech místech Iveta Kokyová, Eva Kropiwnická a Květa Podhradská.

V kategorii „čeština“ se umístily Jarmila Hannah Čermáková, Mária Hušová a Pavlína Bobková.

Srdečně gratulujeme!

Speciální cenu od nás získává dvanáctiletá Loriana Tolvayová, která je nejmladší účastnicí soutěže. Její aktivity si ceníme a rádi bychom ji podpořili jak v psaní, tak ve čtení, proto vyhrává poukaz do knihkupectví, kde si vybere knihy dle vlastního uvážení.

Soutěž jsme uspořádali díky finanční podpoře Statutárního města Brna, z dotačního programu v oblasti národnostních menšin a etnik.

Všem soutěžícím moc děkujeme za účast!

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek