Šternberk

Komunitní centrum SRNM Šternberk
Měsíční 591/3 
785 01 Šternberk

sternberk@srnm.cz

O pobočce SRNM Šternberk

Společenství Romů na Moravě působí ve Šternberku od konce roku 2002 realizací komunitního centra v budově na rohu ulic Zátiší a Měsíční. Budova byla částečně rekonstruována, probíhalo zde mnoho projektů, zejména zaměřených na práci s dětmi a mládeží, ale i terénní programy pro dospělé apod. Od roku 2013 do roku 2018 zde byla přetržka z důvodu nedostatečných finančních prostředků pro provoz spojeného s nedostatkem osob, které by zde ve vedení centra působily.

V roce 2019 jsme se pustili do obnovy komunitního centra za pomoci projektu Rady vlády pro záležitosti romské komunity, který nám pomohl zde navázat na to dobré z předchozího působení. Naším cílem je stmelit vztahy v lokalitě a poskytovat kvalitní služby pro děti a mládež.

Volnočasové aktivity pro romské děti a mládež jsou velmi účinným nástrojem v prevenci výskytu sociálně patologických jevů u této cílové skupiny, jako je záškoláctví, toxikomanie, alkoholismus, gamblerství, kriminalita, apod.

Aktuálně z pobočky

 • Romština pro děti
  V roce 2023 jsme realizovali v pobočkách Hodonín, Olomouc, Šternberk a Pěnčín kroužky pro děti s cílem rozvoje jazykových schopností dětí v mateřském jazyce, se zaměřením na rozvoj slovní zásoby. Projekt zahrnoval kromě výuky jazyka také další prvky spojené s hudbou a kreslením, děti se dozvěděly také více o romské kultuře apod. Kroužek byl oblíbený a i mnozí rodiče se těší, že se nám podaří zrealizovat jeho podobu také pro dospěláky.
 • Plány na rok 2024
  V roce 2024 jsme tu pro vás opět každý den od 13 do 17 hodin. Zaměření jednotlivých dnů je následující: Nově se můžete také zúčastnit výuky hry na hudební nástroj, na detaily se zeptejte v centru. Těšíme se na návštěvu!
 • KC Šternberk
  I v roce 2023 můžeš chodit do komunitka SRNM Šternberk. Od pondělí do pátku od 13 do 17 hodin, pro děti, ale i rodiče, přijď a nebudeš se nudit! Sleduj i Facebook Romský pracovník pro aktuality a speciální akce! Můžeš se zapojit i do sportovních aktivit!
 • Fotbal v KC Šternberk
  Každé čtvrtek v 16 hodin probíhá trénink fotbalu! Sraz je buď u komunitka na Měsíční nebo na přímo na hřišti na Dukelské ve Šternberku. Pro všechny věkové skupiny, děti, mládež i dospělé a taky pro holky a ženy! Vítáme i nováčky, přidejte se k nám! V létě trénujeme a od září hrajeme zápasy! Sportu zdar 🙂
 • Aktuality z KC Šternberk
  Rok 2021 u celý projekt se nám už chýlí ke konci, aktivity pro ale budou zabezpečeny i v novém roce. Ještě vás budeme informovat blíže. Na začátku prosince proběhl Den otevřených dveří spojený s veřejným šatníkem. Děti s lektorkami připravily výzdobu centra.
 • Aktivizace romské komunity ve Šternberku
  V roce 2022 nás podporuje Olomoucký kraj, Město Šternberk a Úřad práce. Centrum je otevřeno po celý rok, každý den odpoledne. Čtvrtky aktuálně patří fotbalu, máme nový tým (i s roztleskávačkami!) a trénujeme na komunitní soutěž. Aktuálně (2021) jsou v rámci centra jsou poskytovány zájmové aktivity pro děti a mládež i dospělé – doučování, kroužky, poznávací výlety apod., společně s lidmi z komunity plánujeme další aktivity. Od září do ledna budou probíhat aktivity pravidelně každý všední den odpoledne. Projekt podporuje Úřad vlády ČR – Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek